12фев/20
446100

Како се гради лик, мастерклас со актерката Марина Поп Панкова

Оваа сабота (15.02) во 11.00 часот во просториите на Тинтири Минтири ќе се одржи мастерклас со актерката Марина Поп Панкова и членовите на Тинтири Минтири. Актерката ќе зборува за процесот во којRead More…

24јан/20
Untitled design (15)

Нова филмска авантура

Членовите на Тинтири Минтири снимија филмска авантура која наскоро ќе можете премиерно да ја гледате. Станува збор за група деца кои се впуштаат во необична авантура! Патувањето низ времето се чини интересно.Read More…

23јан/20
Screenshot_16

Нова рубрика за животни во Тинтири Минтири

Почнувајќи од оваа недела, камерите на Тинтири Минтири се вклучуваат и за домашните миленичиња на нашите членови. Започнуваме да работиме нова рубрика, која е многу интересна за нас, но уште попривлечна заRead More…

23јан/20
ghows-OK-200529762-3171db5d

УПИСИ ЗА НОВИ ЧЛЕНОВИ

Отворени се уписите на нови членови во филмското училиште Тинтири Минтири за  учебната 2021/22 година. Програмата е наменета за деца на возраст од 6 до 18 години. Работиме според структурирана едукативна програмаRead More…

03јан/20
Untitled design (11)

Информација за зимски распуст

Драги членови и родители, ве известуваме дека со настава во редовни термини во Тинтири Минтири продолжуваме од 1 февруари. За време на распустот се предвидени неколку снимања и настани за кои дополнително ќеRead More…

11дек/19
Najubaviot podarok za Bozik B1 poster-page-aj

Најубавиот подарок за Божик! – театарска претстава

Драги наши, сите вие што со нетрпение го очекувате и се радувате на големиот христијански празник Божик, специјално за вас тетка Кате и чичко Никола заедно со децата актери од Тинтири МинтириRead More…