26сеп/22
volsebnata vafla.02_01_53_12.Still004

„Конец и лонец“ – викенд работилница за стоп анимација за деца

Забавната викенд работилница за стоп-анимација „Конец и лонец“ ќе се одржи на 15 и 16 октомври (сабота и недела) во просториите на филмското училиште Тинтири Минтири. Работилницата е наменета за деца одRead More…

19сеп/22
bullying-hallway_53876-10266

Започна пријавувањето за проектот „Сила, а не насилство“

Проектот „Сила, а не насилство“ предвидува организирање на работилници за млади од 14 до 16 години од Скопје. Со цел превенција и спречување на разните видови насилство во средните училишта, организираме серијаRead More…

13сеп/22
Screenshot_14

Риболов

Полека, но сигурно се загреваме за новата шеста по ред сезона на Тинтири Минтири Шоу! Со настава почнуваме од 20 септември (вторник), со секоја група во соодветниот термин. Во врска со деталиRead More…

12авг/22
za sajt 2

Уписи за нови членови!

Отворени се уписите на нови членови во филмското училиште Тинтири Минтири за  учебната 2022/23 година. Програмата е наменета за деца на возраст од 6 до 18 години. Работиме според структурирана едукативна програмаRead More…

22јун/22
14E5S.00_31_15_21.Still001

Проекција на анимирани филмови за деца на отворено

Сабота. Се стемнува. Полека жештината стивнува. Пријатна атмосфера во Градски Парк. Во тревникот веднаш спроти Нептун, кај Cyber Bubble Waffles се случува нешто интересно. Проекција на анимирани филмови за деца. Бесплатна проекција!.Read More…

07јун/22
Sequence 01.00_00_41_13.Still002

Пријави се на филмскиот камп „Волшебната вафла“

Филмското училиште Тинтири Минтири организира летен филмски камп за деца од 7 до 11 години во Скопје. Активностите се организираат во период од 27 јуни до 1 јули 2022 година. (од понеделник до петок). За времеRead More…

04мар/22
Untitled design (39)

Формираме нови групи

Почитувани родители и фанови, Постоечките групи се веќе пополнети, па затоа отвараме нови групи. Пријавувањето за нови членови е отворено на следниот ЛИНК. Пополнете ја пријавата или пишете ни во порана наRead More…