04мар/22

Формираме нови групи

Почитувани родители и фанови, Постоечките групи се веќе пополнети, па затоа отвараме нови групи. Пријавувањето за нови членови е отворено на следниот ЛИНК. Пополнете ја пријавата или пишете ни во порана наRead More…

22ное/21

Стани дел од филмска екипа – обука за актери

Стани дел од филмската екипа на „Некако поинаку“ Овој курс со времетраење од 12 недели има за цел теоретски и практично да ги внесе учесниците низ процесот на создавање на краткомеражниот филм „НЕКАКОRead More…

15сеп/21

Започнуваме со нова сезона во ново студио!

Од следната недела започнуваме со снимања за новата сезона на Тинтири Минтири Шоу! И уште еден новитет,  подготвуваме ново студио, уште поубаво и поголемо од претходното! Фотографии и новата адреса ќе виRead More…

02јун/21

Форум театар со членовите на Тинтири Минтири

Филмското училиште Тинтири Минтири се вклучи како дел од креативниот актерски тим на проектот „Врснички форум театар против насилство во училиштата“. Проектот се реализираше од страна на Здружението на граѓани Рубикон, кадеRead More…

25мај/21

Се сними спот за песната „Актерка славна“

Неодамна се сними новата песна „Актерка славна“ во изведба на Зорица Станковска. Снимањето на видео спотот се одвиваше на неколку локации во Скопје – во Градскиот Парк, во строгиот центар и во студиотоRead More…