All posts by Kalina

05Apr/18
2

Трчај, мисли, победи! – натпреварувачки предизвик за сите деца

Вклучете се во најзабавниот  натпревар и бидете и вие дел од Тинтири Минтири Шоу! Ако сте добри во решавање загатки, снаодливи и брзи, сакате предизвици и многу забава, вие сте создадени заRead More…

03Jan/18
upisi vo tek 1.00_00_30_16.Still002

На Канал 5 стартува емисијата Тинтири Минтири Шоу

Почнувајќи од недела, 7ми јануари 2018 година па секоја следна во 11 часот на фрекфенцијата на Канал 5 телевизија ќе се емитува детското шоу Тинтири Минтири Шоу. Емисијата е во продукција наRead More…

16Dec/17
boy-with-microphone-red-background-studio

Заврши гласањетo за монолози, еве ги победниците

Заврши и втората, најзабавната фаза од натпреварот. Овојпат биравме најпопулрен монолог на Фејсбук. И еве, официјално ги прогласуваме победниците кои имаа најмногу лајкови и споделувања на своите монолози: Лара Костовска (прво место),Read More…

23Nov/17
sestri

Стани дел од екипата на филмот „Сестри“

Овој курс со времетраење од 20 недели има за цел да теоретски и практично да ги внесе учесниците низ процесот на создавање на краткомеражниот филм „Сестри“, почнувајќи од сценарио, па се до филмска премиераRead More…

22Nov/17
240_F_90588928_PeDBkOlv7fRS6VkdvE17JaZludDwIFjY

Видете кој ќе биде во жири

Благица Димитровска Родена на 11.01.1993г.во Кратово, Р.Македонија Дипломира актерска игра  во класата на Доц.М-р. Роберт Вељановски на Универзитетот за аудиовизуелни уметности ЕСРА Париз-Скопје-Њујорк. Работи како актер во Драмскиот Театар – Скопје одRead More…