05Jul/18
DSC04122

Еве ги победниците на натпреварот „Трчај, мисли, победи“

Заврши натпреварот „Трчај, мисли, победи“. Еве ги победничките тимови: првото место со изедначен број поени го делат тимовите Мајстори.ком и Итри Лисици. Третото место го освои тимот Трчковци. Како детално се одвивашеRead More…

18Jun/18
tino5

Актерот Тино Костадиновски ќе гостува во Тинтири – Минтири

На 22 јуни (петок) во просториите на филмското училиште Тинтири Минтири ќе гостува популарниот актер од Театар Комедија, Валентин Костадиновски – Тино. Пријавените учесници на летната програма на Тинтири Минтири ќе имаатRead More…

29May/18
C0001.00_56_55_19.Still005

Уписи за летната програма на Тинтири Минтири

Летни уписи во Тинтири Минтири, интензивна програма за деца од 9 до 14 години! Филмското училиште Тинтири Минтири врши упис на деца за летниот период. Програмата опфаќа  теоретска и практична работа воRead More…

05Apr/18
2

Трчај, мисли, победи! – натпреварувачки предизвик за сите деца

Вклучете се во најзабавниот  натпревар и бидете и вие дел од Тинтири Минтири Шоу! Ако сте добри во решавање загатки, снаодливи и брзи, сакате предизвици и многу забава, вие сте создадени заRead More…

03Jan/18
upisi vo tek 1.00_00_30_16.Still002

На Канал 5 стартува емисијата Тинтири Минтири Шоу

Почнувајќи од недела, 7ми јануари 2018 година па секоја следна во 11 часот на фрекфенцијата на Канал 5 телевизија ќе се емитува детското шоу Тинтири Минтири Шоу. Емисијата е во продукција наRead More…

16Dec/17
boy-with-microphone-red-background-studio

Заврши гласањетo за монолози, еве ги победниците

Заврши и втората, најзабавната фаза од натпреварот. Овојпат биравме најпопулрен монолог на Фејсбук. И еве, официјално ги прогласуваме победниците кои имаа најмногу лајкови и споделувања на своите монолози: Лара Костовска (прво место),Read More…